středa 28. září 2016

Tužky na oči Bourjois Waterproof Contour clubbing

Milé čtenářky,

uvědomila jsem si, že jsem zde zatím nevěnovala samostatný článek mým nejoblíbenějším tužkám na oči, a to voděodolným tužkám od Bourjois s názvem Contour clubbing. Tyto tužky jsou dostupné v mnoha krásných a sytých odstínech, já jich mám pět a myslím, že si určitě pořídím ještě nějakou další. Jako první jsem si kdysi koupila fialovou v odstínu 47 purple night (teď jsem si ji koupila znovu), An. z Propadla mě nalákala na odstín 60 taupe of the top a už to jelo (na fotce uvidíte třetí exemplář tohoto odstínu, v září jsem beznadějně spotřebovala tu první a druhá je tak v půlce). No a jelikož mám ráda v líčení očí šedou a různé odstíny hnědé, koupila jsem si ještě odstín 42 grey tectonic,  49 crazy about brown a 57 up and brown.


Moje sbírka, shora purple night, crazy about brown, grey tectonic, taupe of the top a up and brown
Nejprve vám popíšu vlastnosti těchto tužek obecně a pak se blíže podíváme na jednotlivé odstíny.

Všechny tužky jsou shodně skvěle pigmentované, měkké, dobře se nanáší (žádné tahání kůže na víčku), dobře se ořezávají, nelámou se a drží na oku celý den. Pro účely focení jsem si udělala swatche na ruku a prstem se po zaschnutí nedají rozmazat ani náhodou. Mají být voděodolné, což nemůžu potvrdit, protože do bazénu ani do sprchy se nemaluju, ale drží opravdu skvěle a vypadají na oku bezchybně i po celém dni. Během dne neztrácejí na své barevné intenzitě a dají se mezi sebou krásně kombinovat a vrstvit (často kombinuji hnědé odstíny s taupe of the top). Tyto tužky obsahují malinké třpytky, ale celkově vytvářejí spíše dojem sofistikovaného lesku, který krásně rozzáří oči i celé líčení. Pojďme se tedy blíže podívat na jednotlivé odstíny.Purple night: Zářivá fialová, krásná zejména v kombinaci s fialovými, šedými nebo šedofialovými stíny. Vhodná zejména na dny, kdy máte chuť na výrazné líčení.

Grey tectonic: Velmi elegantní, decentní šedá, vhodná na běžné denní líčení se světle šedými stíny.

Crazy about brown: Střední zlatohnědá, velice slušivý odstín, nosím ji teď pořád, vypadá skvěle v kombinaci se zlatými, hnědými, světlejšími i tmavšími stíny.

Up and brown: Výrazná tmavě hnědá s šedým podtónem, typická studená hnědá.

Taupe of the top: Můj největší miláček, naprosto univerzální odstín, používám ji zejména na spodní linku a do vnitřního koutku pro optické zvětšení a rozzáření oka. Na fotce vypadá tmavší než ve skutečnosti, mám tedy pro vás ještě další fotky, kde je vidět lépe (je to ta nejspodnější).


Úplně dole taupe of the top


Některou  (nebo více) z těchto tužek používám při každém líčení, velmi mi vyhovuje jejich snadné použití, krásný efekt, který udělají na oku, odolnost a zároveň velmi snadné odličování. Nejčastěji je nanáším jako horní linku přes stíny plus samozřejmě i jako dolní linku, jako samostatná linka (bez stínů) mi nedrží až tak dobře. Myslím si, že si každá žena může vybrat odstín, který jí nejvíce sedí, v nabídce najdete jak černé, tak barevné tužky, a to od tmavých po světlé. Rozhodně vám doporučuji odstín taupe of the top (za úžasnou cenu 99 Kč si kupte aspoň dvě, více zde), který prostě potřebujete a je skvělý i jako dárek pro maminku, sestru nebo kamarádku. Tyto tužky koupíte v drogeriích i některých parfumeriích, ale za nejlepší cenu bezkonkurenčně na parfums.cz.

Jsem ráda, že jsem splnila tento velký rest, protože tyto tužky si všechnu tu chválu rozhodně zaslouží :).
Co vy a tužky na oči? Jaká je vaše oblíbená značka a odstín? 

2 komentáře:

  1. Ja ich mam strasne rada :)

    Pozyvam na luxusnu GIVEAWAY o ROWENTA kulmu a cely rad vlasovej kozmetiky DOVE tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za milé komentáře, dělají mi radost :-).