pondělí 13. února 2017

Drahé vs. levné: Bioderma a Nivea


Milé čtenářky,


tématem dnešního článku je oblíbené srovnání levného a drahého výrobku, konkrétně se jedná o dva krémy na obličej. Od jednoho jsem očekávala velké věci, ale v podstatě mě zklamal, druhý jsem si koupila ze zvědavosti a naprosto jsem se do něj zamilovala. Překvapením pro mě bylo, že krém z dražší cenové kategorie je mnohem horší než krém za stovku, ale to se prostě někdy stává. Ale vezmu to popořadě.


Začnu tím výrazně dražším a bohužel horším. Jak víte, kosmetiku Bioderma používám dlouhodobě a mám ji moc ráda, a z řady Hydrabio jsem vyzkoušela několik výrobků, které jsem si zamilovala a kupuji si je opakovaně (sérum, krém v textuře Légere, čisticí pěna). Když tedy Bioderma uvedla tuto novinku, byla jsem přirozeně zvědavá a myslela jsem si, že bude pro mě na zimu ideální. V zimě totiž potřebuji hutnější a hustší krém, proto jsem si v prosinci pořídila tuto novinku. 

Balení:

Nejdříve pochválím balení, protože to je na tomto krému asi to nejlepší. Kelímek v jasně modré barvě vypadá opravdu luxusně a moc hezky se vyjímá na toaletním stolku, vyražené logo Biodermy na víčku je příjemný detail. Klasické kelímkové balení oceňuji také z toho důvodu, že z pumpičkových balení bývá často složité dostat celý obsah. 



Detail nápisu

Hydratace, vlastnosti, pocit na pleti:

Tento krém je určen pro suchou až velmi suchou citlivou pleť. Má ji intenzivně a dlouhodobě hydratovat, vyhlazovat, intenzivně ji rozjasnit, má být hypoalergenní, nekomedogenní, rovněž by měl sloužit jako vynikající podklad pod makeup. S těmito tvrzeními mohu bohužel souhlasit jen částečně. Krém skutečně intenzivně a dlouhodobě hydratuje i zklidňuje pleť. Mám s ním ale jeden zásadní problém – plně se do pleti nevsákne a vytvoří na ní nechutnou silikonovou lepivou žmolkující vrstvu. Nedokážu si ho tedy představit jako podklad pod makeup, který by na něm okamžitě zcuckovatěl. Také se obávám, že při pravidelném používání by se mi začaly tvořit pupínky, takže nemohu potvrdit ani tvrzení, že je nekomedogenní. Používám jej tedy pouze občas, když mám pocit opravdu suché pleti a když nemám v plánu se poté líčit, typicky tedy večer po sprše. Přebytky krému musím vždy setřít papírovým kapesníčkem, což je dost otrava. Abych ale jen nehanila, krém moc hezky voní, negativní vlastnosti ale bohužel převažují. Níže jsem vám zkopírovala jeho složení z oficiálnách stránek Biodermy, myslím, že hlavní průšvih je ten glycerin na druhém místě a pak dimethicone. Znovu si tento krém pořizovat určitě nebudu a vám jej také nedoporučuji.

Složení: 

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, ISODODECANE, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIMETHICONE, PROPANEDIOL, XYLITOL, CETYL PALMITATE, HYDROGENATED POLYDECENE, NIACINAMIDE, TRIDECYL TRIMELLITATE, ARACHIDYL ALCOHOL, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, GLYCERYL DIBEHENATE, BEHENYL ALCOHOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, TRIBEHENIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, GLYCERYL BEHENATE, DISODIUM EDTA, SQUALANE, SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, MANNITOL, SODIUM HYALURONATE, HEXYLDECANOL, TOCOPHEROL, POLYSORBATE 60, RHAMNOSE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, FRAGRANCE (PARFUM).

Ukázka textury


Druhá polovina této recenze bude výrazně pozitivnější. Nivea makeup starter mě zaujal, bázi pod makeup momentálně nepoužívám, ale spojení krému na obličej a báze se mi hodně líbilo, proto jsem si také tento krém pořídila (za cenu kolem 100 Kč). Vyrábí se ve dvou variantách: pro normální až smíšenou pleť a pro normální až suchou pleť (ten mám já).

Balení: 

Stejně jako u Biodermy je velmi minimalistické, inovovaná balení Nivey se mi velmi líbí, je praktické, ve víčku je vyraženo NIVEA, víc asi nemám, co bych k němu řekla.

Vyfoceno i s kočičím chlupem :-D



Hydratace, účinky, pocit na pleti:

Tento krém mě příjemně překvapil svou schopností hydratace. Používám jej několikrát týdně, vždy ráno. Nejprve přestříkám obličej termální vodou od Avéne, nechám ji trochu zaschnout a poté na celý obličej nanesu tento krém. Jeho svěží vůně a lehká, osvěžující textura mě po ránu příjemně naladí. Velmi rychle se vsakuje a pleť je po něm hladká a příjemná na dotek. Používám jej jak samostatně, tak pod makeup, se kterým se snáší bezproblémově, nežmolkuje ani se nevytrácí. Pokud použiju jen samotný krém, pleť je rozzářená, hydratovaná a celkově působí sjednoceným dojmem. Na denní hydrataci mi naprosto stačí i teď v zimě, na noc potřebuji něco hutnějšího, to pak přichází ke slovu Bioderma Atoderm krém nebo výše popsaný Hydrabio Créme. S Nivea makeup starterem jsem zkrátka stoprocentně spokojená a určitě vám jej doporučuji k vyzkoušení. Z řady Hydrabio ale raději vyzkoušejte mé milované sérum nebo krém Légere.

Ukázka  textury

Máte nějakou zkušenost s některým z těchto krémů? Co v poslední době zklamalo a potěšilo vás? A jakou skvělou věc za 100 Kč jste si koupily? A který je váš nejoblíbenější denní krém / krém pod makeup? Napište mi prosím do komentářů :).




2 komentáře:

  1. Já teda rozhodně preferuji Biodermu, přijde mi že tolik nezatěžuje pleť, je lehčí (konzistenčně) a vhodná i pro citlivky ! :)

    LenaČerge

    OdpovědětVymazat
  2. Teda to složení té Biodermy je fakt děs, Nivea složením asi taky nebude moc přírodní, ale asooň není předražená.

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za milé komentáře, dělají mi radost :-).