středa 29. července 2015

Parfém pro maminku, tchyni a nejlepší kamarádku

Milé čtenářky,

už poměrně dlouho se zde neobjevil žádný článek o vůních, je tedy čas to napravit. Dnes bych vám ráda představila tři odlišné parfémy pro tři různé a mně velmi blízké ženy. Jaké tedy jsou jejich oblíbené vůně?

Maminka: Acqua di Gioia


Moje maminka je na parfémy poměrně náročná, jen tak něco jí nevoní a velmi důležitou podmínkou pro ni je, aby parfém na sobě "necítila", čehož se těžko dosahuje. Jejím nejoblíbenějším parfémem byl J´adore od Diora v jasmínové verzi, ten se ale bohužel přestal vyrábět. Jednou jsem jí tedy navrhla, aby zkusila očichat parfém Armani Acqua di Gioia a se svým výběrem jsem se naštěstí trefila do jejího vkusu. Myslím, že je za to zodpovědný zejména jasmín v srdci parfému, jehož v hlavě doplňuje máta a citron amalfi, v srdci pak dále růžový pepř a pivoňka a v základu najdete cedr, cukr a francouzské labdanum. Výsledkem je osvěžující, sofistikovaná a velice vodní vůně, jejíž efekt je podpořen i designově velice čistým a nepřeplácaným balením. Tento parfém je výrazný a nevtíravý zároveň a jsem velice ráda, že moje maminka si jej zamilovala, neboť k ní krásně sedí a stal se její poznávací značkou :).

Tchyně: SíZa to, že si tento parfém oblíbila moje tchyně, jsem taky zodpovědná já :). Očichala jsem si jej u kamarádky, naprosto mě nadchnul a ihned mě napadlo, že by se mohl líbit tchyni, nakonec jej tedy dostala k Vánocům :). A jaký je Si? Především je to parfém, který vás neubije mnoha složkami, mohl by tedy zaujmout všechny ženy, které nemají rády příliš komplikované nebo přeplácané vůně. Si vsází na dokonalé propojení pouhých sedmi složek. V hlavě parfému ucítíte pouze cassis, v srdci na vás čeká růže a frézie a základ tvoří dřevo, amroxan, vanilka a pačuli. Jak víte, jedná se o jeden z parfémů, které se vyskytují na mém wishlistu. Jedná se o velmi elegantní a smyslnou vůni, která je ale zároveň dostatečně jemná a něžná a vhodná na denní nošení. Máte-li rády květinové vůně s dlouhou výdrží, určitě se na Si zaměřte ;-). Je to v nejlepším slova smyslu klasická vůně, dle mého názoru vhodná pro všechny věkové kategorie od 25 let výše.

Nejlepší kamarádka: Chloé Chloé


Víte, co je zajímavé na oněch "profláklých vůních, které má každá druhá"? Na blozích se o nich moc nedočtete. Jako by se bloggerky bály o nich psát, ale podle mě na žádné vůni není nic špatného, a pokud se líbí více lidem, není to důkaz žádné méněcennosti. Chloé je nezaměnitelná, poznáte ji ihned, pokud víte, jak voní, ale to je na ní právě skvělé. Moje nejlepší kamarádka ji chtěla, ale nevěděla, jak se jmenuje, protože se jí stalo, že na ulici cítila z kolemjdoucí ženy "skvělý parfém", ale nechtěla se jí ptát, čím že se to ráno navoněla :). Podle jejího popisu jsem se tedy pokusila uhodnout, jaký parfém má na mysli a trefila jsem se. Kamarádka je již od Vánoc šťastnou majitelkou tohoto parfému. A jak tedy voní? Hodně květinově a ovocně, hlavu tvoří liči, konvalinka a frézie, v srdci najdete magnólii, růži a konvalinku a základ tvoří ambra a cedr. Je to květinová, pudrová a svěží vůně, pokud náhodou nevíte, jak voní, rozhodně ji vyzkoušejte, třeba se vám také zalíbí. Je rozhodně nezaměnitelná. Existuje ve více variantách, takže si určitě vyberete tu svou.

Doufám, že vám krátké představení tří těchto výjimečných vůní líbilo. Pokud byste je chtěly vyzkoušet, parfums.cz nyní nabízí u všech parfémů velmi příjemnou novinku, kromě 1 ml odstřiku vůně si můžete objednat i 5 ml, což už je víc než dost na pořádně vyzkoušení nebo si tak můžete snadno opatři miniaturu své oblíbené vůně.

A co vy, jaký je váš nejoblíbenější parfém? Střídáte vůně nebo používáte vždy jen jednu? A čím se nejraději voníte v létě?

A co mají rády vaše maminky, tchyně a kamarádky ;-)?
1 komentář:

  1. Já sama jsem měla Acqua di Gioia a je naprosto úžasný! Moje srdce zároveň bije i pro Chloé téměř ve všech variantách, teď dodělávám Rose a těším se, kteoru další si vyberu

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za milé komentáře, dělají mi radost :-).